Omya Madencilik

Omya Madencilik, 1884 yılında İsviçre’de kurulmuş olup, madencilik alanında faaliyetler göstermeye başlamıştır. Mikronize mineral üretimde lider konumdadır.  1990 yılından itibaren Türkiye pazarına giren  Omya Madencilik,  bu tarihten itibaren Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Omya Madencilik Türkiye, 1990 yılında Çanakkale Karabiga fabrikası kurularak hemen akabinde  distribütörlük faaliyetlerine başlanmıştır. Daha sonra 1999 yılında  Akmaden firması devralınarak, Gebze ve Kemal Paşa’da bulunan fabrikaları  Omya Madencilik bünyesine katıldı. 2003 Yazıcıoğlu firması, 2008 yılında ise Tuneks firması devralınarak, Tuneks’in  Kırşehir’de bulunan fabrikası Omya Madencilik bünyesine katıldı. Bu tarihten itibaren yapılan yatırımlar meyvelerini vermeye başladı ve Omya Madencilik yükselişe geçerek birçok başarılı çalışmaya imza attı.

 

Omya Madencilik Türkiye, başta Çanakkale olmak üzere İzmir, İzmit ve Kırşehir’de kurulmuş olan 4 ayrı üretim tesisi ile madencilik alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Kendi maden ocaklarından ve onay verdiği dış ocaklardan tedarik edilen dolomit, kaloen, talk, kalsiyum karbonat ve barit gibi düşük sertlikte olan endüstriyel mineralleri, farklı boyutlarda ve özelliklerde öğütme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 

Omya Madencilik Türkiye

 

Bu doğal minerallerin öğütülmesinin ardından, yurt içi ve yurt dışında kağıt, plastik, gıda ve boya gibi pek çok sektörde işlevsel dolgu malzemesi gereksinimi karşılanmaktadır. Mikronize mineral, ilgili olan sanayi kollarında üretilmiş ürünlere, renk, akışkanlık, sertlik, örtücülük, kimyasal dayanıklılık, mekanik özellikler gibi birçok özellik kazandırması sebebiyle dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanımı tercih edilmektedir.

 

Omya Madencilik San. ve Tic. A.Ş., mikronize mineral üretimde sektörün lideri olup, bu ürünle sektöre yön vererek mikronize mineral üretimi gerçekleştirmenin yanı sıra, distribütörlük faaliyetleri de yürüterek müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yüksek kalitedeki kimyasal ürünleri uygun fiyat seçenekleri ve Omya Madencilik güvencesi ile pazarlamayı amaçlamaktadır. Omya Madencilik, şirket politikası olarak bazı önemli değerler  ile birlikte herkesin özveride bulunduğu bir  ekip çalışması ile yenilikçi, sektörde öncü olmayı kendisine hedefleyerek, her zaman daha iyisini yapabilmek adına sistematik bir çalışma şekli planlamıştır. Böylece müşteri memnuniyetini eksiksiz yerine getirmeyi ve hizmet kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*